Dodany: 2011-01-13 09:23:27

Ceny w restauracjachKażda restauracja gdańskma swoje własne cenniki. Nie ma ujednoliconych cen, nawet za te same potrawy. Dzieje się tak dlatego, że wpływ na ceny ma cały szereg czynników zewnętrznych.

 

Bardzo często bezpośreni wpływ na cenę potraw w danym miejscu ma marka i prestiż danego lokalu. Lokale o  wyższym standardzie zawsze mają wyższe ceny. Wyższe ceny nie zawsze oznaczjaą lepsze potrawy, jednak przewaznie tak włąśnie jest. Do ekskluzynych restauracji zatrudniani są najlepsi kucharze, którzy mają do dyspozycji najlepsze skladniki. Ich potrawy są bardziej wyrafinowane i eleganckie, co ma wpływ na końcową cenę produktu. Ważne jest także usytuowanie lokalu.

 

Restauracje, które znajdują się w centralnym punkcie miasta mają zazwyczaj wyższe ceny, co związane jest z czynszami, które muszą płacić. Poza tym wpływ na cenę ma również rodzaj restauracji. Inne ceny znajdziemy w restauracjach z kilkoma gwiazdkami, a inne w restauracjach szybkiej obsługi. Pamiętajmy, że zawsze mamy możliwość zapytania o cenę lub też sprawdzenia jej w cenniku lub menu.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Ceny w restauracjach
Nick: