Dodany: 2014-01-02 14:07:38

 

Dżem wiśniowyChyba każdy z nas ma swoje ulubione dania i przetwory, które najchętniej przygotowuje i które również najchętniej je. Wszystko zależy oczywiście od naszych indywidualnych upodobań i tego, co akurat mamy pod ręką. Jak dobrze zauważa catering opole, najchętniej spośród domowych przetworów, spożywamy dżemy, a szczególnie chętnie jemy dżem wiśniowy.

 

W jaki sposób przygotować więc domowej roboty dżem wiśniowy? Jak poleca catering opole, najlepiej użyć do tego celu wiśnie z własnego sadu. To dość oczywiste, że tylko w tym przypadku, owoce będą najświeższe i najsmaczniejsze, ponieważ nie będą zawierały zbyt wiele środków chemicznych.

Ponadto, jak radzi catering opole, warto wykorzystać do przygotowywania takiego dżemu, cukier żelujący, który szybko i sprawinie sprawi, że dżem nabierze odpowiedniej konsystencji. Kiedy zbierzemy już owoce, musimy je wydrylować, do czego służą specjalne przyrządy. Następnie wrzucamy wiśnie do garnka, gotując je do momentu, aż wypuszczą sok. Nadmiar soku zbieramy, a resztę zasypujemy cukrem..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Dżem wiśniowy
Nick: