Dodany: 2014-02-26 11:48:16

 

Historia pizzy Kto z nas nie jada chociaż od czasu d czasu pizza dostawa 24 h warszawa? Większość z nas na pewno bardzo lubi tę potrawę, bo wiadomo, że jest ona w Polsce bardzo popularna i Polacy bardzo ją sobie chwalą. Jednak czy wiemy jaka jest tak naprawdę historia pizza dostawa 24 h warszawa?

 

Pewnie niewielu z was wie, że pizza wcale nie pochodzi z Włoch. Jej pomysłodawcami byli Grecy, którzy już kilkaset lat przed narodzinami Jezusa przygotowywali wypiek podobny do pizzy. Było to coś zbliżonego do chleba, przyprawionego ziołami, czosnkiem oraz oliwą. Jeśli zaś chodzi o Włochów, to dopiero pod koniec dziewiętnastego wieku jeden z włoskich kucharzy wpadł na pomysł, aby przygotować drożdżowy placek, którego głównymi składnikami będzie sos pomidorowy, zioła, mozarella oraz oczywiście pomidory.

 

Jest to więc dość późny wynalazek, chociaż mogłoby się wydawać, że pizza ma o wiele starsze korzenie. Dziś pizza podawana jest na całym świecie i to w wersji, która jest bardzo daleka od tej podstawowej, którą nadal spotkamy dziś we Włoszech.Dodaj nowy komentarz do artykułu Historia pizzy
Nick: