Dodany: 2014-01-03 09:15:08

 

PieprzJak wiadomo zasady w kuchni nakazują stosowania przypraw w odpowiednich proporcjach i odpowiednim połączeniu do wszystkich potraw. Według catering opole, to właśnie dzięki odpowiednim przyprawom, dania smakują jak należy i można uzyskać zamierzony efekt. Jedną z najbardziej znanych i najczęściej chyba stosowanych przypraw, jest oczywiście pieprz, co potwierdza catering opole.

 

Pieprz ma co najmniej kilka rodzajów, z czego każdy wyróżnia jakaś wyjątkowa cecha. Przykładowo pieprz biały jest wyjątkowo mocny, pieprz kolorowy, chociażby różowy, jest aromatyczny zaś czarny, podkreśla smak przygotowywanych przez nas potraw. Jak zaznacza catering opole, pieprzu dodaje się właściwie do wszystkich potraw. Mowa oczywiście o potrawach słonych, nie zaś o deserach.

 

Chyba nie istnieje taka potrawa, do której nie dodawałoby się pieprzu. To właśnie pieprz podkreśla i wydobywa smak, a dzieje się tak głównie dlatego, że dodaje nieco ostrości, która zawsze jest niezbędna w potrawach słonych. Dlatego pamiętajmy, żeby zawsze w swojej kuchni mieć koniecznie pieprz..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Pieprz
Nick: