Dodany: 2011-01-13 09:20:19

Rodzaje restauracjiNa całym świecie spotkać możemy restauracje różnego typu. Najcześciej frazę restauracja gdańsk kojarzymy z duzymi, ekskluzywnymi wnętrzami, któe oferują potrawy z najwyższej półki za odpowiednio wysoką opłatą.

 

I faktycznie jeszcze kilka lat temu właśnie tak wygląały restauracje. Niewiele osób mogło sobie pozwolić na wizyty w takich miejscach. Dziś terminem restauracja określa sięróżnego typu lokale gastronomiczne. Termin ten obejmuje zarówno restauracje ekskluzywne, na wysokim poziomie, jak i restauracje typu fast food. Jeśli nie stać  nas na to, by odwiedzać drogie lokale równie dobrze możemy skorzystać z innych restauracji gastronomicznych, o troche niższym standardzie.

 

Przykłady restauracji, gdzie można zjeść tanio i smacznie, można mnożyć. Najpopularniejsze są obecnie fast foody, czyli restauracje szybkiej obsługi. Specjalizują się one głównie w podawaniu pizzy, hamburgerów, kurczaków, sałatek. Na zrealizowanie zamówienia czeka się tu zalednie kilka minut, a ceny są na każdą kieszeń. Inne restauracje z przystępnymi cenami to wyspecjalizowane w jednej potrawie restauracje. Sa to różnego typu pizzerie, pierogarnie, kebaby. Nie ma tu jednak mowy o monotonności. Kucharze z tych restauracji przygotowują swoje potrawy na przeróżne sposoby.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Rodzaje restauracji
Nick: