Dodany: 2011-01-13 09:52:01

Kuchnia indyjskaRestauracja gdańsk często specjalizuje się w kuchni różnego rodzaju. Dzięki temu, restauracja gdańsk staje się prawdziwą oazą dla klientów, którzy posiadają wysublimowany i sprecyzowany gust kulinarny.

 

Dzięki potrawom pochodzącym z określonej kuchni, restauracja gdańsk jest doskonałym miejscem, w którym można spróbować odmiennych smaków, jak kuchnia indyjska. Kuchnia indyjska to przede wszystkim przyprawy. W kuchni indyjskiej przeważają dania wegetariańskie. Wyjątek stanowi baranina, jagnięcina i drób, które tradycyjnie spożywane są na północy Indii.

 

Kuchnia indyjska zachwyca bogactwem zapachów i smaków. Kiedy jeszcze Indie były perłą korony brytyjskiej, zebrane tu przyprawy eksportowano na cały świat, co ma miejsce do dziś. Niestety w Polsce kuchnia indyjska wciąż jest mało popularna, a restauracje rzadko wprowadzają do swojego menu dania z baraniny, czy jagnięciny przyrządzone w tradycyjny, indyjski sposób. Często aby spróbować kuchni indyjskiej trzeba się wybrać do większego miasta, a i tam rzadko można spotkać restauracje specjalizujące się w tej odmianie kuchni..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kuchnia indyjska
Nick: