Dodany: 2014-01-02 14:43:37

 

Gałka muszkatołowa Wiadomo chyba wszystkim, a już na pewno catering opole, że przyprawy są najważniejszą częścią gotowania i są absolutnie niezbędne w kuchni. Każdy z nas ma taki zestaw swoich ulubionych przypraw, które lubi i umie łączyć z odpowiednimi daniami.

 

Wiadomo, że nie każdy musi lubić wszystkie przyprawy, ale jeśli zastosujemy je w odpowiedni sposób, wydobędą z potrawy smak i aromat. Jedną z bardziej znanych przypraw, jest według catering opole gałka muszkatołowa.

Gałka muszkatołowa, zwana inaczej muszkatołowcem, jest przyprawą znaną od setek lat. Wykorzystują ja obecnie mieszkańcy wszystkich obszarów, ponieważ została odkryta już dość dawno, a do Europy dotarła wraz z krzyżowcami. Gałka muszkatołowa ma według catering opole szerokie zastosowanie w kuchni, chociaż nie tylko. Poza kuchnią, stosuje się ją zazwyczaj ze względu na znamiona zdrowotne, jak również aromat. Ponadto, stosowana jest w przemyśle farmaceutycznym oraz perfumeryjnym, ze względu na olejek, który stanowi duża część owocu muszkatu.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Gałka muszkatołowa
Nick: