Dodany: 2011-01-13 09:45:43

Kuchnia chińskaW związku z tym, że samo terytorium Chin jest bardzo rozległe kuchnia chińska podzieliła się na wiele odmian z własnymi przepisami. Zróżnicowany klimat nie pozwala we wszystkich rejonach uprawiać ryżu czy odmian warzyw, dlatego w kuchni chińskiej można wyróżnić różnorodne potrawy pochodzące z poszczególnych regionów.

 

Najbardziej popularne kuchnie to: syczuańska, które preferuje potrawy ostre w smaku, kuchnia szanghajska, która zaliczana jest do najdelikatniejszych z kuchni chińskich, specjalizująca się w potrawach słodko-kwaśnych.   Wyróżnić można także kuchnię kantońską, którą zachwycił się praktycznie cały Zachód.

 

W daniach kantońskich spotykamy duże ilości mięsa takie jak: wołowina, wieprzowina, ślimaki, węże, kurczaki.  Na Zachodzie znana jest również kuchnia pekińska charakteryzująca się metodą szybkiego smażenia potraw bez tłuszczu. Restauracja gdańsk serwuje wiele potraw chińskich. Restauracja gdańsk najczęściej zatrudnia wyszkolonych chińskich kucharzy do przygotowania tradycyjnych potraw chińskich. Restauracja gdańsk to również sushi i różnego rodzaju ryby i owoce morza, przyrządzone według chińskich przepisów..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kuchnia chińska
Nick: